Tartu Linnavalitsuse pressiteade 12.03.2004

Tartu laulupidu sai kunstniku ja lavastaja

Tartu laulupeo kunstilise toimkonna koosolekul määrati laulupeo kontserdijuhiks-lavastajaks Tallinna Linnateatri muusikaala juhataja Riina Roose ning laulupeo kunstnikuks Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilane Kerli Peterson.

Tartu laulupeo direktor Indrek Mustimets ütles, et nende kahe inimese määramine on oluline samm Tartu laulupeo korraldamisel. “Nii Riina Roose kui Kerli Peterson on andekad kunstnikud ning seega on lootust näha Tartu laulupeo kujundust ja kontserti põneva nurga alt,” lisas Mustimets. Riina Roose ülesandeks on laulupeokontsert ühtseks tervikuks siduda ja toimetada kontserdi vahepalad. Kunstnik Kerli Petersoni ideid saab näha lauluväljaku ja rongkäigu kujunduses. Esimesed eskiislahendused ja kontserdivahepalasid puudutav visioon valmib vastsetel kunstilistel juhtidel aprilli alguseks.

Indrek Mustimets ütles, et laulupeo kunstilise juhi Alo Ritsingu eestvedamisel on valmis saanud laulupeokontserdi programm. Täiesti iseseisva repertuaariga astub laulupeol ülesse puhkpilliorkestrite kollektiiv. Põnevaid laulupeo kontserdielamusi pakuvad lisaks kooridele, orkestritele ja rahvatantsijatele rahvamuusikud ja Vanemuise Sümfooniaorkester.

Indrek Mustimets ütles, et laulupidu ei lõpe tule kustumisega, vaid pärast laulupeokontserti saavad 4000 laulupeolist ja sama palju publikut osa suurest õhtusimmanist lauluväljakul, kus peaesineja on Väikeste Lõõtspillide Ühing koos Marko Matverega.

Tartu laulupidu toimub 26. juunil kell 18. Laulupeotuli süüdatakse kell 16.30 Narva mäel.


Lisainfo: Tartu laulupeo direktor Indrek Mustimets, 506 3076.

Lilian Lukka
Tartu linnavalitsuse teabeteenistuse juhataja
7361 212, 516 4592