Tartu Linnavalitsuse pressiteade 14.06.2004

Tartu laulupeol kõlavad koorilaulude kõrval Doris Kareva tekstid

26. juunil toimuval Tartu laulupeol kõlavad koorilaulude ja puhkpillilugude vahel Doris Kareva tekstid, mida loevad endised tartlased ja praegused Tallinna Linnateatri näitlejad Liina Olmaru ja Rain Simmul.

Tartu laulupeo direktori Indrek Mustimetsa sõnul on laulupeo ettevalmistused jõudmas lõppjärku ja pidu võiks alata kasvõi homme.

„Hoolimata sellest, et selle aasta laulupidu valmistatakse ette väga väikese meeskonnaga, on kõik suuremad ettevalmistused laulupeoks tehtud ja nüüd on kätte jõudnud aeg, mil kokkulepped üle kontrollida ja tegeleda laulupeo läbiviimisega seotud üksikasjadega. Pinge ja töötempo on üha kasvav, kuid see on meeldiv ja innustav“

Laulupidu toimub 26. juunil algusega kell 18 lauluväljakul. Peol astub üles 130 koori (neist 12 poistekoori, 25 mudilaskoori, 22 lastekoori, 11 meeskoori, 21 naiskoori ja 39 segakoori), 28 tantsurühma, 13 puhkpilliorkestrit ja Vanemuise sümfooniorkester. Kokku astub kuulajate ja vaatajate ette üle 5000 inimese. Laulupeo kavas on rohkem kui 45 laulu, tantsu või pillilugu. Laulupeopuldis astub lauljate ette 20 dirigenti.

Laulupeo kunstiline juht ja meeskooride üldjuht on Alo Ritsing, laulupeo aujuht Uno Uiga, liikumisjuht Heiki Unt, mudilaskooride üldjuht Annelii Traks, poistekooride üldjuht Undel Kokk, naiskooride üldjuht Vaike Uibopuu, lastekooride üldjuht Lennart Jõela, segakooride üldjuht Riho Leppoja, puhkpilliorkestrite üldjuht Margus Kasemaa, rahvatantsurühmade üldjuht Jaanus Randmaa. Vanemuise sümfooniaorkestrit juhataja Lauri Sirp.

Laulupeokontserdile pakub vaheldust Vanemuise sümfooniaorkester omaette kavaga ja Islandi segakoor, kes on Tartus seoses rahvusvahelise koorilaulunädalaga Europa Cantat.

Tartu laulupidu algab rongkäiguga kell 16.30 esimese laulupeo toimumiskohast Narva mäel. Rongkäik kulgeb järgmisel marsruudil: Puiestee tn, Narva mnt, Võidu sild, Vabaduse pst, Lai tn, Jakobi tn, F. R. Kreutzwaldi tn, F. Tuglase tn, laululava.

Laulupidu lõpeb simmaniga, kus esineb Väikeste Lõõtspillide Ühing. Simmanist saavad osa võtta kõik lauljad ja laulupeo külalised.

Pileteid hinnaga 25 krooni müüvad Vanemuise kontserdimaja piletikeskus ja kõik Piletipunkti müügipunktid üle Eesti.


Lisainfo: Tartu laulupeo direktor Indrek Mustimets, 506 3076

Lilian Lukka
Linnavalitsuse teabeteenistuse juhataja
Tel 736 1212, 516 4592