Tartu Linnavalitsuse pressiteade 24.06.2004

Homme algavad Tartu laulupeo proovid

25. juunil kell 17 algavad laululaval Tartu laulupeo proovid. Esimesel õhtul saavad kokkumängu harjutada puhkpilliorkestrid ja tantsumustreid harjutada tantsurühmad.

Laulupeo direktori Indrek Mustimetsa sõnul algab tegevus laululaval juba reede varahommikul. “Varakult hakatakse ehitama poodiume, üles seadma dekoratsioone, kaunistama dirigendipulti ja laululava. Ka helitehnika tuleb õhtuseks prooviks üles seada,” sõnas Indrek Mustimets.

Laulupeo esinejate toitlustamiseks mõeldud katusealused tuleb samuti reedel üles seada. ASi Todutorn juhataja Jaanus Pullese sõnul paigaldatakse laululava juurde, raadiomaja taha 360 meetrit katusealust, kus on 300 istekohta. 5200 lauljat, tantsijat ja pillimängijat saavad kehakinnitust laupäevaste proovide ajal. “Toit valmistatakse kohapeal kateldes,” kinnitas Jaanus Pulles. Mõeldes kõigile laulupeolistele on laululaval laulupeokontserdi ajal ka 8-9 sooja toidu letti ja muid müügipunkte.

Indrek Mustimetsa sõnul on laulupeo ettevalmistused tehtud. “Ka ilmaprognoos on paljutõotav. Sünoptikud lubavad sooja ilma mõne üksiku vihmasagaraga. Sünget ja külma sajuilma igatahes karta ei ole,” lubas Indrek Mustimets.

Tartu laulupidu saab alguse 26. juunil kell 16.30 laulupeotule süütamise tseremooniaga, millele järgneb rongkäik ja kell 18 laulupeokontsert laululaval. Laulupeost võtab osa 5200 lauljat, tantsijat ja puhkpillimängijat.

Laulupidu lõpeb simmaniga, kus esineb Väikeste Lõõtspillide Ühing. Simman on mõeldud kõigile laulupeolistele, nii esinejatele kui publikule.

Pileteid hinnaga 25 krooni müüvad Vanemuise kontserdimaja piletikeskus ja kõik Piletipunkti müügipunktid üle Eesti. Pileteid müüakse ka tund enne algust kohapeal.


Lisainfo: Tartu laulupeo direktor Indrek Mustimets, 506 3076

Lilian Lukka
Linnavalitsuse teabeteenistuse juhataja
Tel 736 1212, 516 4592